MINDEN AMI FILM
MINDEN AMI FILM
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Számláló
Indulás: 2005-07-27
 
JAG
 
Vészhelyzet
 
Joey
 
Egy Rém Rendes Család
 
Műsorok

www.port.hu





 
Csuszka színesítő
 
King Arthur:Guinever
 
Csacska angyal
 
Áttünési effekt
 
Óra
 
Előzetesek
 
Gladiator-The Battle
 
Mozielőzetesek
     

 
Barátok Közt
 
Szeress most!
 
Dvd-n megjelent filmek
 
Menü
 
Szavazás
Szavazás
Milyen az oldal?

A legjobb a filmes oldalak között
Kicsit jó
Pocsék
A legrosszabb oldal
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 
Heti moziajánló
 
NE LOPJ!
 
Lost-Eltűntek
 
Lost főcím

 

 

 
Game Area
 
OnLine TV
 
Oldalak
 
Extrák
 
Legyen ez a kezdõlapod
Legyen ez a kezdõlapod
 
FilmDirekt DVD kölcsönző

 

 
Szavazás
Film szavazás
Melyik a legjobb kalandfilm?

Arthur király
Mennyei királyság
Zorro álarca
Nagy Sándor
Trója
Gladiátor
A Karib tenger kalózai
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 
Keress filmet

 
Várható sikerfilmek

Sin City 2  (2006 nyár)

Rendezte:
Frank Miller
Robert Rodriguez

Szereplők:

Devon Aoki   - Miho
Rosario Dawson  - Gail
Jaime King  - Goldie/Wendy
Brittany Murphy  - Shellie
Clive Owen  - Dwight
Mickey Rourke  - Marv


------------------------------------------

Eragon (2006 tél)

Rendezte:
Stefen Fangmeier

Szereplők: 
Djimon Hounsou - Ajihad
Edward Speleers -  Eragon
Jeremy Irons -  Brom
John Malkovich -  King Galbatorix
Robert Carlyle -  Durza
Gary Lewis -  King Hrothgar
Alun Armstrong -  Uncle Garrow


------------------------------------------

Jurassic Park 4 (2008)
------------------------------------------

A Megtorló 2 (2006)

Szereplők: 
Thomas Jane -  Frank Castle/The Punisher


------------------------------------------

Prince of Persia: Sands of Time (2006)

------------------------------------------

Resident Evil: Afterlife (2006)

Szereplők: 
Milla Jovovich -  Alice

 


 

 

 
Jóbarátok
 
Film részletek
 
A produkcióról
A KEZDETEK

A Charlie angyalai címû mozifilm 2000-es sikere az alkotók minden várakozását felülmúlta. Az elsõ hétvégén a film 40 millió dollárt hozott, így ez lett minden idõk legsikeresebb rendezõi bemutatkozása. A siker titka, hogy az elsõfilmes, magának korábban videoklipekkel elismertséget szerzett rendezõ, McG remek érzékkel szólította meg az egykori tévésorozaton felnõtt generáció képviselõit és az új, minden eddiginél több akcióra és látványra vágyó fiatal mozirajongókat.
A folytatás ötlete így szinte már az elsõ rész befejezésének pillanatában felmerült, ám mind rendezõ, mind a fõszereplõk igyekeztek elkerülni az önismétlés csapdáját. Az alapkoncepció az volt, hogy a második részben közelebb hozzák a nézõkhöz a fõhõsök személyét. A bûn nyomában folytatott hajsza közben az angyaloknak meg kell küzdeniük saját személyes problémáikkal is, így a közönség többet tudhat meg a figurák belsõ életérõl.
Nancy Juvonen, a Dylan Sanderst alakító Drew Barrymore-ral közösen alapított Flower Films producere, így magyarázza a változásokat: „Bár a film a népszerû sorozaton alapul, maga a sorozat egy egész nemzedék számára ismeretlen, így kevés idõnk volt a karakterek kidolgozására. A folytatás remek alkalomnak tûnt, hogy az angyalok visszatérhessenek oda, ahol elbúcsúztunk tõlük.”
A második részben hõseink személyiségének új mélységei tárulnak fel. Barrymore-t afféle „árva kislányként” ismerjük meg, aki mindig a rossz fiúkba lesz szerelmes, ugyanakkor „Miss Eszeveszettként” képes belevetni magát a közelharcba. Az Alexet alakító Lucy Liu a legjobb iskolákban nõtt fel, a legjobb edzõk kezei alatt vált profi tornásszá, szellemi képességeit pedig remekül bizonyítja, hogy hol egy Bobby Fischerhez hasonló sakkgéniusz felett arat gyõzelmet, hol idegsebészi ismereteivel kápráztat el bennünket. Cameron Diaz figuráját a rendezõ egy ideális, közép-nyugati család egyetlen lánygyermekeként képzeli el, aki hét bátyja mellett gyönyörû, magabiztos, optimista és gondoskodó nõvé érett, ugyanakkor képes bárkit péppé verni.
Leonard Goldberg producer így összegzi a film erényeit: „Ebben a filmben megvan a csillogás, a szexepil, a tánc, a ragyogó akciójelenetek egyetlen nagy ajándékcsomagban.”

McG, A GYÛRÛK URA

A rendezõ, McG számára a Charlie angyalai folytatása izgalmas, ám nyomasztó feladatnak tûnt. Bár saját bevallása szerint az elsõ napokban úgy érezte magát, mint egy fiatal teniszezõ, aki véletlenül bejutott a wimbledoni döntõbe, az elsõ film sikerén felbuzdulva még nagyobb önbizalommal és munkakedvvel vágott neki a forgatásnak.
David Fincherhez, Mark Romanekhez vagy Spike Jonze-hoz hasonlóan McG büszke arra, hogy a reklám- és zeneiparból indult. „Hatalmas filmrajongó vagyok – vallja magáról. – Részben az MTV nevelt fel, és a tudásomat azokból a reklámfilmekbõl és videókból szereztem, amelyeket észítettem. Számos nagy rendezõ inspirált. Hitchock a kockáról-kockára készült sztoribordjaival, Mike Nichols a Diploma elõtt portrészerû-stílusával vagy David Lean az általa késízett eposzok hihetetlen tág dimenzióival egyként hatott rám.”
A rendezõ energiája és optimizmusa hamar megfertõzte az egész stábot, leginkább a Charlie „elitcsapatát” alkotó három fõszereplõt. Barrymore-t nem csupán a ösztönzökészsége és empátiája nyûgözte le, de McG filmekkel, televízióval és zenével kapcsolatos ismeretei is: „Bármelyik pillanatban képes idézni a Mátrixból, a West Side Storyból vagy akár az Óvakodj a törpétõl! címû filmbõl. Ráadásul tisztában van vele, hogyan házasítsa össze ezeket a hatásokat, hogy együtt egy bámulatos elegyet képezzenek.”
Lucy Liu McG dramaturgiai érzékét értékeli nagyra: „A komédia és a dráma között nagyon vékony a határvonal. Rendkívül kényes dolog egyensúlyban tartani a kettõt, de McG érti a dolgát.”

ISMÉT AZ ANGYALOK KÖZÖTT

A Charlie angyalai mindent elsöprõ sikere ellenére nem mindenki számára tûnt magától értetõdõnek a folytatás elkészítése. A folyamatosan új partnerek, rendezõk és történetek iránt ácsingózó Cameron Diazt például Barrymore lelkesedése mellett az gyõzte meg, hogy korábbi együttmûködésük remek összhangban zajlott: „Remek partnereknek bizonyultunk, és minden nap egy új kaland volt. Soha nem tudhattuk, mi az, amit legközelebb tennünk kell. A filmben sok egyéb mellett megtanultam hegeszteni, szörföztem, részt vettem egy roller derbin és elõadtam egy közös számot a Pussycat Dollsszal, amely gyönyörû, szexi lányokból áll.”
Drew Barrymore számára a karakterével érzett azonosság volt döntõ: „Sok területen azonosulni tudok a szereppel. Azonosulni Natalie-nak a szerettei megvédelmezése iránti vágyával, és azzal a törekvésével, hogy õ legyen a legjobb. Annyira erõs és bátor, hogy szinte drámaian megváltozom magam is, miközben játszom.”
Az angyali csapat elengedhetetlen közremûködõje a Charlie és a lányok közötti kapcsolattartásra ügyelõ Jimmy Bosley, akit a filmben Bernie Mac alakít. Az elsõ részben Bill Murray által játszott John Bosley öccsének szerepében kemény fába vágta a fejszéjét, hiszen neves komikus elõdje, Murray elõzõleg igen magasra helyezte a lécet. Mac ezért úgy döntött, hogy Bosley atyáskodó énjét domborítja ki: „Bosley melegszívûbb oldalát próbáltam megmutatni, aki afféle védõszentje az angyaloknak. Tetszett a karakterben, hogy nem egy szuperhõst kellett megformálnom. John csak úgy belecsöppent a csapatba, de keményen dolgozott, és így ért el eredményeket. Lassan a program részévé vált, egyre inkább kapcsolatba került a lányokkal és napról-napra jobb lett.”
A történet egyben alkalmat szolgáltat az angyalok számára, hogy találkozzanak egyik példaképükkel: Madison Lee a kilencvenes években volt Charlie csapatának tagja, mielõtt visszavonult volna. Megjelenése a film egyik kulcskérdésével szembesíti hõseinket: Érdemes-e folytatniuk a munkát? Mi lesz, ha õk is visszavonulnak?
Lee szerepét egyenesen az évek óta visszavonult sztár, Demi Moore személyére írták, akinek meggyõzését mintha csak Barrymore-ra szabták volna. „Ha elutasított volna – amibe soha nem nyugodtam volna bele –, letáboroztam volna az ajtaja elõtt, amíg igent nem mond“ – bizonygatja tréfásan elkötelezettségét a rendezõ által csak „titkos fegyver”-ként aposztrofált színésznõ.

RÉGI ISMERÕSÖK ÉS ÚJ HÕSÖK

A rendezõ a korábbiaknál nagyobb hangsúlyt fektetett a fõhõsök személyiségére, így társas kapcsolataik bemutatására is. A filmben ismét jelentõs szerep jut az Alex párját alakító Jasonnek (Matt LeBlanc) és a Natalie-val együtt élõ Pete-nek (Luke Wilson) is.
„Jasonnek fogalma sincs, mi Alex munkája – meséli a Jóbarátokból ismert LeBlanc. – A dolgok még bonyolultabbá válnak, amikor a lány egy kis pihenõt javasol a kapcsolatukban. Ami érdekessé teszi az egészet, az a folyamatos szerepcsere. Van egy macho akcióhõs, aki a való életben egyáltalán nem ilyen. Sõt, Alex, aki maga a való élet, néhányszor le is veri.”
A Luke Wilsonnal és Matt LeBlanckal való újbóli találkozás mellett a Charlie angyalai rajongói valószínûleg leginkább a Cingár visszatérésének örülnek majd, aki, bár az elsõ részben egyetlen szót sem szólt, a nézõk kedvencévé vált. A férfi forgatókönyvben még szereplõ dialógusait a karaktert alakító Crispin Glover tanácsára törölték.
„Korábban még soha nem vettem részt folytatásban, de ezt a figurát nagyon megszerettem – meséli a színész. – Az embernek olyan érzése támad, hogy a Cingár egy más idõzónában ragadt. A tény, hogy nem beszél, egyfajta némafilmes hangulatot kölcsönöz neki. Szerintem a közönségnek azért tetszett, mert a figura alaposan megdolgoztatta a képzelõerejüket – és az emberi képzeletnél gazdagabb semmi sem lehet.”
A második részben mutatkozik be a Justin Theroux által játszott Seamus O’Grady, akinek fontos szerepe volt Dylan múltjában. A szerepre készülõ színész nem csupán testének kidolgozására áldozott sok energiát, de a sminkeseket irányító Kimberly Greene-nel igyekezett a punk szubkultúrában is elmerülni, hogy gazdagon tetovált, mohikánfrizurás alakjával kellõen riasztó hatást érjen el.
A megállíthatatlan és leküzdhetetlenül gonosz O’Grady szerepében Theroux a filmben több alkalommal is szembe kerül Barrymore öklével, és keserû tapasztalatairól így számol be: „Igazság szerint Drew a harci jelenetekben jó néhányszor levágott a földre. Mindkettõnknek lett néhány sérülése. Szegény sminkeseknek gyakran a legcsúnyább, legszörnyûségesebb kék-zöld foltokat kellett eltüntetniük.”
Mivel egy filmben a pozitív szereplõk mellett éppoly fontosak a „minõségi” negatív hõsök, remek választásnak bizonyult a brazil sztár, Rodrigo Santoro is, aki az ellenállhatatlanul vonzó bérgyilkos, Randy Emmers alakját ölti magára. Santorót nem csupán kifogástalan megjelenése és enyhe akcentusa tette alkalmassá a szerepre, de kiváló szörftudása és motorversenyzõi múltja is.
A Charlie angyalai folytatásának vígjáték-szálát erõsítendõ az alkotók Alex édesapjának szerepére egy igazi nagyágyút, a Monty Python csoportból és számos mozifilmbõl ismert John Cleese-t nyerték meg. „Egy látványos személyiségre volt szükségünk – állítja McG –, és mivel Alex édesanyjáról nem esik szó, be kellett mutatnunk az édesapját, ezt a rendkívül intelligens, arisztokratikus úriembert.”

NAGY LÁNGON

A Charlie angyalaiban látott megdöbbentõ küzdõsport-jelenetek sikerén felbuzdulva az alkotók elhatározták, hogy a folytatásban még tovább gazdagítják az egyébként sem unalmas akcióskálát. A nõi emancipáció jegyében az ódivatú bunyó mellett az angyalok ezúttal a birkózás, a motocross, az autós üldözések és a toronyugrás területén is bebizonyítják, hogy méltó ellenfelei az erõsebb nemnek.
A veszélyes jelenetek zömét maguk a színészek vállalták be, felkészítésüket pedig ismét a hongkongi Cheung-Yan Yuen végezte. A mester ezúttal azonban nagyobb hangsúlyt fektetett rá, hogy személyre szabottan koreografálja meg a lányok által alkalmazott küzdelmi válfajokat, építve Diaz robbanékony reflexeire, Liu erejére és profizmusára, valamint Barrymore akaratára és rugalmasságára. De hasonló képzést kapott Glover és Moore is, akiket a kung fuból származtatott harci ággal, a leginkább tánc-központú wu-shuval ismertetett meg Yuen.
Justin Theroux számára a legemlékezetesebb akciójelenet a kaliforniai San Pedro kikötõi dokkjában került rögzítésre éjszaka. Miközben a Theroux által játszott karakter elõl menekülnek, Alex és Natalie egy gázvezetékkel lángba borítják a kikötõt: „Természetesen a valóságban nem sétáltam át a lángokon, hiszen csaltunk egy kicsit, de nagyon közel álltam a tûzhöz. Olyan forróság volt, hogy szinte teljesen elszívta az oxigént a levegõbõl. Póló nélkül vánszorogtam keresztül a tûzön, és bár a kaszkadõrök bekentek azzal a hihetetlenül hideg géllel, amit a tûzjelenetekhez használnak, mire keresztülértem a lángokon, elpárolgott a magas hõmérséklet miatt.”
A Charlie angyalai: Teljes gázzal akciójeleneteinek nagyszerûségét a rendezõ abban látja, hogy bármilyen viszontagságokon mennek keresztül a fõhõsök, a végén összekapják magukat, és folytatják a harcot. „Csakúgy, mint Rocky Balboa. Nem arra vágysz, hogy rajt–cél gyõzelemmel nyerjen. Végig akarod nézni, ahogy Apollo Creed jól megveri, aztán egyszer csak öszeszedi magát és az utolsó menet utolsó másodperceiben gyõz. Ettõl olyan szerethetõk az angyalok. Hiszen annyira kemények, olyan akarat van bennük.”
A test-test elleni küzdelmek továbbfejlesztése mellett McG találékonyságát dicsérik azok a jelenetek, amelyekben a gyengébb nemtõl mozivásznon még nem látott mutatványokon izgulhat a nagyérdemû. Ilyen ötlet volt a McG személyes érdeklõdését tükrözõ motocross-üldözések bemutatása, amelyrõl nagy lelkesedéssel nyilatkozik: „Amikor belépsz egy supercross stadionba, úgy érzed magad, mintha egy számítógépes játék kelt volna életre. A fantasztikus manõverek, amit ezek a fickók végrehajtanak, miközben 30 métert repülnek 10 méter magasságban, hihetetlenül izgalmasak és pont a Charlie angyalai profiljába illik. A motocross világában nem túl sok a nõ, de mindig úgy éreztem, ezeket a mutatványokat õk is meg tudnák csinálni. És tudtam, hogy ennek benne kell lennie a filmben.”
A film motoros-jeleneteit maga McG és a veterán kaszkadõr, Mic Rodgers felügyelte hivatásos versenyzõk segítségével, akik a pályát is maguk tervezték. Minden egyes beállítást hónapok elõkészítõ munkája elõzött meg, mely alatt a balesetek kizárására szakértõ módon egyengették el a pálya talaját.
A felvételek azonban komoly feladatot róttak Russell Carpenter operatõrre is, akinek több kamerával dolgozva, gondosan megkoreografált beállításokkal és a narratívát folyamatosan szem elõtt tartva kellett a védõsisak mögött szinte felismerhetetlen színészeket lencsevégre kapnia.
A film jeleneteiben feltûnõ hivatásos versenyzõk mellett kulcsszerepet kapott az egykori népszerû bajnok, Richard C. Taylor is, akire nem kisebb feladatot rótt a rendezõ, minthogy motorján egy kamerát egyensúlyozva kövesse az eseményeket. „Senkit sem ismerek, aki a motorján egy 35 mm-es kamerával 25 métert ugratott volna 15 méter magasban. Mindez súly és biztonság kérdése volt, ezért a végletekig meg kellett terveznünk.”
A forgatás ezen momentumait a közönség részérõl is heves érdeklõdés kísérte, különösen a hétszeres világbajnok, Jeremy McGrath és a jelenlegi világelsõ, Ricky Carmichael megjelenésekor. De egy jelenetben a népszerû popsztár, Pink és barátja, Carey Hart motocross-csillag is feltûnik Cameron Diaz oldalán. A leglátványosabb mutatvány mégis Mike Metzger nevéhez fûzõdik, aki egy ugratás közben 360 fokos fordulatot tesz meg járgányán. Az eddig a világon mindössze három alkalommal bemutatott attrakció kedvéért a helyszínként szolgáló Coal Bowl színültig megtelt.

A DÍSZLETEK

A Charlie angyalai elkészítésében kulcsszerepet játszó stáb, így J. Michael Riva látványtervezõ, Russell Carpenter operatõr, Joseph G. Aulisi jelmeztervezõ és Wayne Wahrman vágó visszatérése egyfajta tiszteletadás volt a rendezõ képességei felé.
A Titanic fényképezéséért Oscart nyert Carpenter szerint ugyanakkor más tényezõk is közrejátszottak: „McG mindenkivel érezteti, hogy a közremûködése fontos. Ez a hozzáállás ösztönzött arra, hogy újra vele dolgozzak – az érzés, hogy mindenkire szükség van. Mindannyian kifejlesztettünk egy kézenfekvõ módszert, ami ezúttal még kézenfekvõbb volt, mint az elsõ film esetében. A kreatív lelkesedés az elõkészületek zûrzavarában is minden szinten érezhetõ volt. A stáb maga szokatlan összeállítású volt, és McG mindenkinek teret adott. A lelkesedése kézzelfogható és ragadós volt. Mindannyian óriási optimizmussal láttunk munkához.”
Riva számára a feladat nem kisebb volt, minthogy a díszletekben megjelenítse az angyalok magánéleti konfliktusait. Az önmagát egy komoly kapcsolatban elkötelezni szándékozó Natalie hajléka így lett egy egyszerû tengerparti házikó, amely az együttélés legelsõ, szerény lépését szimbolizálja. Alex, aki hivatásáról szüntelen hazudozni kényszerül szülei és barátja elõtt, ugyanakkor egy kínos rendben tartott, a magányos emberek hajlékaira emlékeztetõ lakásban él.
Mivel az eredeti Charles Townsend Ügynökség az elsõ részben felrobbant, szükség volt egy új helyszínre is, ahol az angyalok összegyûlnek, hogy meghallgassák Charlie utasításait, és amelyet Riva csak afféle anyaméhként jellemez. „Régiesre és amolyan klubszerûre akartam tervezni, fa lambériával. Kevésbé korszerûre és kényelmesre, mint az elsõ, inkább magasztosra, a maga fésületlenül úrias módján. McG-vel osztottuk azt az elképzelést, hogy Charlie számára megfelelõnek kell tûnnie, de a lányoknak egy kicsit oda nem illõnek kell látszaniuk – meséli, hozzátéve, hogy az Ügynökségnek olyan hatalmasnak kellett látszania, hogy az ember szinte elvesszen benne – így tükrözve az állandó belsõ konfliktusokat.”
Érdekes és meglepõ helyszínnek mutatkozott a film elején bemutatott Mongóliai kocsma is, amelyben hõseink egy elrabolt szövetségi rendõrbíró kiszabadítását megejtik. Az isten háta mögötti, vad és veszéllyel teli hely afféle kalóztanya, amely nem kevés háttérmunkát igényelt a látványért felelõs stáb részérõl. A mongol kelmékkel borított, gázlámpákkal megvilágított bár berendezésére súlyos bútorzatot készíttettek, sõt, még egy mûszõrmével borított, hatalmas szarvakkal és csengõkkel díszített mechanikus bikát is csatasorba állítottak, amelyet Natalie meglovagol.
A csendéletek iránt régóta rajongó McG-t ma is büszkeséggel tölti el, ahogy az operatõr Carpenterrel szinte kockáról-kockára megtervezték a bevezetõ képsorokat. „Az egész annyira távol állt mindattól, amit az elõzõ filmben csináltunk és az elsõ pillanattól megalapozta az új mozi hangvételét – meséli Carpenter. – Látjuk, ahogy Cameron a jakon lovagol hónyúlnak öltözve, miközben Drew a háttérben egy ivóbajnokság résztvevõje, Lucy pedig odalenn éppen megmenteni készül Robert Patricket. Aztán hirtelen azon kapjuk magunkat, hogy egy fura vígjátékban vagyunk.”
A film egy másik érdekes helyszíne Madison Lee búvóhelye volt (Madison’s Lair), amelyet Riva és stábja a Los Angeles-i belvárosban található Union Station egykori jegyeladó-csarnokában rendezett be. A grandiózus, csaknem húszméteres belmagasságú termet túlméretezett bútorokkal, aktszobrokkal és teleszkópokkal rendezték be, a szélsõségek erõsítésére pedig egy hatalmas kandallót és egy Titanic-méretû ágyat is behelyeztek, amelynek támlájából aranyszínû sugarak áradnak.
A film talán legfontosabb forgatási helyszíne mégis egy hollywoodi háztetõ volt, amelyen sor kerül a döntõ küzdelemre. A valójában egy zenei színpadra épült háztetõ a a Hollywood Boulevard közepén került felállításra, és a Mann’s Chinese Theatre filmszínházra néz, amelyben Alex barátja, Jason új filmjének bemutatója zajlik. Madison Lee itt próbál bosszút állni az angyalok családján.
Hasonlóan egy színpadon jött létre a Treasure Chest nevû bár belsõ tere, amelyben Cameron Diaz egy hatalmas Martinis pohárban adja elõ Dita Von Teese egykori Playboy-sztár népszerû burleszkszáma által ihletett darabját. A lepukkant, koszos kis tengerparti kocsmaként elképzelt bár falainak burkolására több mint 500 yardnyi vörös vinylt és 3000 ezüst és aranyérmét használtak fel, az akváriumokat pedig a legkülönfélébb egzotikus halakkal töltötték meg.

A JELMEZEK

A Charlie angyalai elsõ részének sikerében elvitathatatlan szerepe volt Joseph G. Aulisi jelmeztervezõ a nyolcvanas évek divatját tükrözõ ruháinak. Míg azonban korábban a lányok „csupán” gyönyörûek és csinosak voltak, ezúttal minden eddiginél belevalóbbak is.
Az ötvenes évek Technicolor musicalei által ihletett, klasszikus érzetû jelmezek természetesen éppúgy tükrözik az angyalok személyiségét, mint a díszletek. Míg azonban Cameron korábbi, sportos, kaliforniai imázsa megmaradt, Barrymore a kedves hippilányból valóságos rocksztárrá vált, Liu pedig a kozmopolita, urbánus stílust testesíti meg.
A mongóliai jelenet volt Aulisi kedvenc munkája, amelyben nem kevesebb mint 150 statisztát kellett felöltöztetni. Lucy Liu ruhája a hagyományos, bõrszíjakkal összeerõsített mongol harci ruházat alapján készült, ám praktikusabb bõrjelmez volt, melyet sok humorral ellenpontozott Barrymore nyuszijelmeze.
A motocross-õrülteknek bizonyára hamar feltûnik, hogy a motoros jelenetekben a Troy Lee Designs által készített felszerelésekben láthatók a szereplõk. A motoros világ vezetõ designereként, egyénileg készült sisakmintái és felszerelései alapján méltán elismert Lee mellett természetesen ismét nagy szerep jutott Aulisi játékosságának.
A gyakorta 8-12 példányban és a dublõrök miatt különféle méretben készült jelmezek tervezésekor alkotójuk számára nemcsak a szellemesség és a játékosság, hanem az eleganancia is fontos szempont volt. „Próbáltam megteremteni egyfajta eleganciát – állítja Aulisi –, ezúttal több textúrát használva, redõkkel és pántokkal adva új dimenziókat a jelmezeknek. Mivel a divat szinte percrõl-percre változik, okosabbnak gondoltam, ha klasszikus formákkal operálok. Ha mostanában megnézem az elõzõ részt, még ma is frissnek és naprakésznek tûnik.”

FORGATÁSI HELYSZÍNEK

A Charles Townsend Ügynökség kivételével a film szinte soha nem tér vissza kétszer ugyanarra a helyszínre. Kenneth G. Lavet location manager többszáz kilométert autózott, hogy felmérje a lehetséges területeket, melyekbõl csaknem 30 került be a filmbe. A helyszínek ismét McG popkulturális ismereteit dicsérik és nem titkoltan Los Angeles városa elõtt tisztelegnek.
„Egyik mantránk az volt – meséli a rendezõ –, hogy a Charlie angyalait afféle szerelmes levélnek szánjuk Los Angeles városának. Minden színtér fontos volt, mindegyiknek védjegyszerûnek kellett lennie és történelmi jelentõséggel bírnia. Miközben számos film tisztelgett már New York City elõtt, Los Angelesszel mostohábban bántak a filmesek. A mi filmünkben azonban nem látni kisboltokat, inkább LA egy rejtettebb oldalát, hihetetlen lokálokat, mint a díszes Los Angeles Theatre-t, John Lautner brilliánsan megtervezett lakásait, egészen különleges strandokat, amelyeket csak Észak-Amerika nyugati partján látni, San Pedro dokkjait vagy a Griffith parki obszervatóriumot – hogy csak egy párat említsek közülük.”
A városra afféle angyali erõdítményként letekintõ obszervatóriumot az alkotók nem csupán kiváló adottságai miatt választották, hanem filmtörténeti referenciértéke miatt is, hiszen Elia Kazan James Dean fõszereplésével készült Haragban a világgal címû klasszikusának kulcsjelenetei is itt játszódnak. Az éppen a forgatás idején renovált csillagvizsgáló forgó tornyán került rögzítésre az a jelenet, melyben az angyalok felfedik Madison Lee valódi kilétét.
Hasonlóan McG egyik kedvenc helyszíne a filmben Lucy Liu otthonaként szolgáló Sheets-Goldstein ház, amely John Lautner építész remekmûveként nem csupán a város egyik építészeti védjegye, de jól jellemzi annak életmódját is.
További érdekes helyszínek az illegális motocross-versenyek színtereként szolgáló San Pedro-i egykori szénbányában kialakított stadion, vagy a kaliforniai kisváros kikötõje, melynek egyik kiszuperált óriástankerjében bújik meg az O’Grady klán. Nem kevésbé lenyûgözõ a San Fernando-völgyben található, 62 éves, 3500 méteres hosszú Hansen-gát, amelyet a számítógépes technika és a díszletmunkások segítségével mongol határellenõrzõponttá alakítottak. A hely egzotikus auráját õrtornyokkal, fával és malterrel borított falakkal és egy hatalmas kapuval tették teljessé. A gát tetején pedig az Amerikai Hadtörténeti Múzeumok Társaságától kölcsönkért 49 tonnás M60 A-1-es tank állt.

 
Üvegtigris
 
Üvegtigris 2
 
Harry Potter és a Bölcsek Köve
 
Harry Potter és a Titkok Kamrája
 
Harry Potter és az Azkabani Fogyoly
 
Le a fejjel!
 
A Bukás Hitler utolsó napjai
 
Ilyen a boksz
 
Addig jár a korsó a kútra…
 
Reszkess Amerika!
 
Bérgyilkos a Szomszédom
 
Simpatico
 
Az évszázad gyermekei
 
Csajok a csúcson
 
Angyali szemek
 
Banditák
 
AZ ÍGÉRET MEGSZÁLLOTTJA
 
Felpörgetve
 
Star Wars trilógia

www.akioldala.gportal.hu

 
A Karib tenger kalózai-A Fekete Gyöngy átka
 
Arthur király
 
A kismenő
 
Kéjutazás
 
Filmek
 
2020:A tűz birodalma
 
Garfield
 
Kutyabajnok
 
Nagy Sándor,A hódító
 
Zorro álarca
 
Daredevil-A fenegyerek
 
Én,a robot
 
Amerikai Pite
 
Penge II
 
Pearl Harbor-Az égi háború
 
Jégkorszak
 
Sötét zsaruk 2
 
Taxi 2
 
Taxi
 
Taxi 3
 
Én a kém
 
Filmek 2
 
Tapló Télapó
 
80 Nap alatt a Föld körül
 
NYÓCKER!
 
Nyócker videoklipp


Flash (.swf) => Kis (3MB) - Közepes (8MB) - Nagy (11MB)
Ha le akarod menteni PC-re, akkor: jobbKlikk, majd Mentés másként
Mpeg (.mpg) => Nagy (20MB)

 
Charlie Angyalai - Teljes Gázzal
 
Grimm
 
Harry Potter és a Tűz Serlege
 
King Kong 2005
 
Narnia Krónikái - Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény
 
Mátrix
 
A hét képe
 

Hivatalos, hogy jön a Haikyuu!! Gomisuteba no Kessen movie! Magyar nyelvû plakát, magyar feliratos elõzetes!    *****    Todoroki Shoto Fanfiction oldal, nézzetek be és olvassatok! Új Shoto nendoroid blog az oldalon!    *****    A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?